Charakterystyka

MB-70 jest nowoczesnym systemem aluminiowym, służącym do wykonywania wymagających izolacji termicznej i akustycznej elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej, np.: różnych typów okien, drzwi, wiatrołapów, witryn, konstrukcji przestrzennych.

Profile systemu mają budowę trójkomorową. Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi: 70 mm (ościeżnica), 79 mm (skrzydło), a drzwi odpowiednio: 70 mm i 70 mm. Takie przyjęte głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy dają efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu - w przypadku okna i efekt zlicowanych powierzchni skrzydeł i ościeżnicy - w przypadku drzwi. Kształt profili pozwala uzyskać smukłe i wytrzymałe konstrukcje okien i drzwi.

System MB-70 charakteryzuje się rewelacyjnie niską wartością współczynnika przenikania ciepła U dzięki zastosowaniu specjalnych przekładek termicznych i uszczelek. Ma to duże znaczenie w dobie rosnących wymagań w zakresie gospodarowania energią i ochrony środowiska. Współczynnik Uf dla konstrukcji systemu MB-70 w zależności użytych profili i akcesoriów wynosi od 1,5 do 2,39 W/m2K. W systemie zastosowano profilowane przekładki termiczne w kształcie omegi o szerokości 34 (okna) i 24 (drzwi) mm z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Oferowany kształt przekładek zwiększa sztywność profili w stosunku do przekładek płaskich oraz ułatwia odwodnienie kształtowników zapewniając tym samym właściwą izolację termiczną w każdych warunkach atmosferycznych. Przekładki termiczne stosowane w oknach posiadają dodatkowo uszczelnienie na styku kształtownika i przekładki oraz występy dzielące komorę pomiędzy kształtownikami aluminiowymi wewnętrznym i zewnętrznym na trzy części.
Szczelność zapewniona jest dzięki stosowaniu specjalnych uszczelek z dwukomponentowego kauczuku syntetycznego EPDM: litego i komórkowego, który gwarantuje odporność na starzenie podczas wieloletniej eksploatacji oraz bardzo dobrą izolacyjność termiczną. MB-70 jest pierwszym systemem, w którym do wykonania uszczelki centralnej wykorzystano ten rodzaj materiału.

System pozwala na stosowanie zestawów szybowych grubości od 21 mm do 57 mm w skrzydłach okien oraz od 12 mm do 48 mm w oknach stałych i skrzydłach drzwi. Tak szeroki zakres grubości wypełnień gwarantuje możliwość stosowania wszystkich typowych i niestandardowych szyb.

Duży wybór kolorów w palecie standardowej umożliwia zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających klientów. Powłoki kolorystyczne wykonywane są metodą lakierowania proszkowego lub anodowania.

System MB-70 jest podstawą rozwiązań o podwyższonej izolacyjności termicznej: MB-70 HI, MB-70US HI oraz fasady zimno-ciepłej na bazie okien MB-70CW HI.

Budowa
- 3-komorowe kształtowniki o sztywnej konstrukcji
- przegroda termiczna typu „omega” o szerokości 34 mm (okna) lub 24 mm (drzwi) i specjalnym kształcie
- tzw „dwukomponentowe” uszczelki z EPDM – elastyczne i doskonale izolujące
- kształtowniki dostosowane do montażu okuć zgodnych ze standardem EURO.

Szklenie
- grubość wypełnienia w zakresie 21 - 57 mm dla okien oraz 12 - 48 mm dla drzwi

Szczelność i izolacyjność
- wysoka izolacyjność termiczna: RMG 1 wg DIN 4108 dla okien oraz RMG 2.1 dla drzwi
- izolacyjność akustyczna w granicach: 33 - - 47 dB dla okien oraz 34 - 38 dB dla drzwi

Funkcjonalność i estetyka
- okna stałe lub otwierane do wewnątrz: rozwierane, uchylno-rozwierane, uchylno- przesuwne
- możliwość gięcia profili i budowy okien łukowych
- okna z tzw. „Ukrytym skrzydłem” (system MB-70US)
- drzwi 1- lub 2-skrzydłowe, otwierane na zewnątrz lub do wewnątrz
- okna i drzwi antywłamaniowe
- możliwość budowy konstrukcji dwukolorowych: profile mogą mieć inny kolor od strony zewn. i inny od strony wewn.
- montaż w zabudowie indywidualnej lub w fasadach aluminiowych

więcej na aluprof.pl